dizi

Bir Başkadır dizisinde hurma meyvesinin sırrı ne?

‘te 8 bölüm olarak yayınlanan ” dizisi, değindiği toplumsal meseleler dolayısıyla büyük ilgi gördü. Dizide, çocukken tecavüze uğrayan ‘Ruhiye …

‘te 8 bölüm olarak yayınlanan dizisi, değindiği toplumsal meseleler dolayısıyla büyük ilgi gördü. Dizide, çocukken tecavüze uğrayan ‘Ruhiye’ karakterinin, yaşadıklarını unutamayarak yetişkinliğinde psikolojik sorunlar yaşaması ve ailesiyle ilgilenememesi, izleyenleri duygulandırdı. ‘Ruhiye’nin ‘Trabzon hurması’ olarak bilinen meyve ile kurduğu olumsuz bağın sırrı merak konusu oldu.

BİR BAŞKADIR DİZİSİNDE HURMA MEYVESİ SAHNESİNİN ANLAMI NEDİR?

Ruhiye ve arkadaşı küçük yaşlarında, gördüğümüz adam (Ramazan) tarafından tecavüze uğruyor. Bir koku duyduğumuzda çocukluğumuza gitmemiz gibi, Ruhiye için hurmanın görüntüsü, bu travmatik anıyı çağrıştırıyor. Flashback sahnelerde gördüğümüz sahnede tecavüzcü adam muhtemelen, kızları istismar etmek üzere bahsi geçen sütunların olduğu yere götürüyordu. Sahneyi Ruhiye’nin gözlerinden izliyorduk, bu sırada arabada hurma görüyordu. 2. bölümde Yasin’in, eşi Ruhiye’yi kızdırmak için karşısında hurma yemesinin nedeni, ona kötü anıları çağrıştırmasıydı.

Ruhiye’nin köyüne giderek yardım istediği kadın arkadaşının, çocukken her ikisine de tecavüz eden adam (Ramazan) ile evli ve ondan iki çocuk sahibi olduğunu da hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Ewan McGregor, Obi-Wan Kenobi'nin Çekim Tarihini Açıkladı
Click to comment

Bir Cevap Yazın

En popüler Yazılar

Teknik Özet Gadget'ı Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.
To Top